190620 zakonczenie roku

190620 zakonczenie roku

W samo południe 19 czerwca 2019 r. nastąpiło pożegnanie klas 8 i 3 gimnazjum. Tradycji czyniąc zadość, rozpoczęliśmy patetycznie, czyli częścią oficjalną. Były poczty sztandarowe, uroczyste przekazanie sztandaru SP nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie klasom siódmym i z łezką w oku rozstanie ze sztandarem Gimnazjum nr 14 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie (o tempora, o mores!)…

Oczywiście wszystkich zgromadzonych – rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim absolwentów z właściwą sobie serdecznością i perfekcjonizmem przywitała pani dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól.

Potem nastąpiło wręczenie medali uczniom, którzy w cyklu nauki osiągali sukcesy w postaci świadectw z wyróżnieniem. Brawa i gratulacje dla ambitnych i wytrwałych właścicieli złotych, srebrnych i brązowych krążków! Honory czyniły panie dyrektor: Iwona Nędzyńska-Mól Beata Chmielarz, Izabela Bartelt-Adamczyk.

Kolejny punkt programu stanowiła część artystyczna. To był dobry moment na  podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły, dla rodziców oraz na satyryczne rymowanki pt. „Absolwenci o absolwentach”. Nie zabrakło ilustracji muzycznych w postaci parafrazy piosenki zespołu Perfect „Nie płacz gimbus, bo tu miejsca brak na twe szkolne łzy” (Weronika Swodczyk – wokal i Maja Majewska – klawisze), a także piosenki „Shallow” z repertuaru Lady G. i Bradleya C. (Olga Blochlińska z 7 b wokal i gitara).

Na finał uczniowie klas ósmych odtańczyli poloneza i wśród zachwytów i wyrazów uznania wychowawcy zaprosili swoje zespoły na rozdanie świadectw tudzież zaświadczeń z wynikami egzaminów.

Z roli konferansjerów doskonale wywiązali się: Maja Majewska 8a, Weronika Swodczyk 8 a, Iwo Rokicki 3 e.

Uroczystość przygotowały panie: Magdalena Walocha (koordynator), Ewa Bogdał, Renata Gajda, Agnieszka Glenc, Dorota Szlubowska (poczty sztandarowe), Elżbieta Chęcińska i Iwona Górawska (choreografia poloneza).

[widgetkit id=456]