W listopadzie uczniowie klas VIb i VIc w ramach zajęć języka polskiego wykonywali makiety wyspy Robinsona Cruzoe oraz Tajemniczego ogrodu. Okazją do pracy tą metodą aktywizującą były lekcje z lekturą Daniela Defoe i Frances Burnett. Dzieci, pracując w oparciu o tekst książek, miały w grupach jak najwierniej odtworzyć miejsce akcji powieści. Najważniejsze jednak było to, by uczniowie doskonalili umiejętność współpracy w grupie, potrafili przejąć odpowiedzialność za powierzone im zadanie tak, by zaowocowało jak najlepszym efektem.

Praca przebiegała bardzo sprawnie, budząc szereg emocji. Dzięki temu powstały barwne i ciekawe makiety. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali przeróżne materiały: plastelinę, bibułę, patyczki, folię, a nawet kamienie czy gałązki drzew i krzewów. Niektóre z prac wzbogacone zostały o efekty specjalne, jak np. światełka ledowe.

Nad bezpieczeństwem prac czuwała nauczycielka języka polskiego Katarzyna Głębiewska.

[widgetkit id=16]