Autor: Anna Kołaczyk

— — — — — — — — — — — — —

W dniach 22 i 23 marca uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz klasy 3b wraz z opiekunami odwiedzili Funzeum, czyli Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach. To niezwykłe miejsce nie tylko do zwiedzania, ale również doskonały park rozrywki, w którym można bawić się do woli w otoczeniu mnóstwa kolorów i zaskakujących aranżacji.

Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy wprowadzeni przez panią przewodnik, która uchyliła drzwi do bajkowego świata. Uczniowie zwiedzili ekspozycje we wszystkich kolorach tęczy. Każdy kolor to odrębne pomieszczenie o tematyce związanej z jej odcieniem. Poznaliśmy historię powstania każdego z koloru. Sale ekspozycyjne były unikatowe a ich wnętrza, podobnie jak eksponaty, zachwycały pomysłowością i estetyką wykonania. Mogliśmy m.in. usiąść na tęczowych ławeczkach, zobaczyliśmy wielkie plastry miodu, zagraliśmy we fluorescencyjną koszykówkę, mogliśmy pospacerować wśród kwiatów. Oprócz barwnych sal odwiedziliśmy także salę z pryzmatem- bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe, „bezbarwne” światło.

Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których z wcześniej pokolorowanych dinozaurów, powstał ich ogromny interaktywny wybieg. Następnie uczniowie wspólnie uczestniczyli w zabawie w figloraju. Spędziliśmy czas w bardzo miłej, kolorowej i pełnej radości atmosferze. Zwiedzanie muzeum było bardzo ciekawym doświadczeniem.

Dzieci wracały do domu uśmiechnięte i bardzo zadowolone z wycieczki!

Poniżej nasza fotorelacja.