171024 manufaktura

16 października uczniowie klas III c i III d szkoły podstawowej podczas wycieczki do Żarek uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych.
Dzieci mogły wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas Warsztatów EtnoJura. Nie ponosząc odpowiedzialności za powstały bałagan, wyplatały zwierzątka z sianka. Następnie obserwowały proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów, wyrabianie masy cukrowej. A na końcu najbardziej przyjemna i atrakcyjna część – własnoręczne formowanie lizaka. W trakcie zajęć odbył się pokaz, jak wyczarować przeróżne bajkowe kształty z cukru. Słodką niespodzianką był poczęstunek świeżymi – jeszcze ciepłymi wyrobami. Kolejna atrakcja to warsztaty robienia pizzy odbywające się pod okiem profesjonalnego kucharza. Każde dziecko mogło stworzyć swoją własną minipizzę z wybranymi przez siebie składnikami.
Naszą przygodę zakończyliśmy w Muzeum Dawnych Rzemiosł, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Dzieci miały okazję obejrzeć dawne narzędzia, maszyny, a także korzystać z multimedialnych prezentacji i gier.