170625 koniec roku maluchy

Na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w klasach młodszych tradycyjnie rozbrzmiewały fanfary, podczas których dostojnym krokiem poczet sztandarowy wprowadził Sztandar Szkoły Podstawowej nr 29 imienia Królowej Jadwigi. Następnie wszyscy dumnie zaśpiewali hymn Polski. Na części oficjalnej pani dyrektor Aleksandra Nocoń dziękowała uczniom, nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za całoroczną, ciężką pracę. Życzyła zasłużonego wypoczynku i doskonałej wakacyjnej zabawy. Przypomniała również o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Następnie pogratulowała i wręczyła dyplomy dla najlepszych uczniów klas II i III. W imieniu swoim i wychowawców podziękowała również rodzicom klas trzecich za trud i bezinteresowne zaangażowanie się w pracę na rzecz klasy i szkoły. Po części oficjalnej chórek szkolny pod kierownictwem pani Moniki Itczak brawurowo wykonał hymn szkoły pt. ,,Duch Jadwigi”. Następnie trzecioklasiści, przygotowani przez swych wychowawców, zaprezentowali wiersz Ewy Skarżyńskiej pt. ,,Drzewo pokoju”, w którym apelowali o pokój na świecie i wzajemne poszanowanie wszystkich narodów. Po słowach wiersza uczniowie w polskiej wersji perfekcyjnie wykonali utwór znany na całym świecie jako ,,We are the world” autorstwa Michaela Jacksona. Wyśpiewane słowa mówiące o tym, że ,,Świat to my, my dzieci jego; śmierci pełno w krąg, to czas naprawić błąd; jeden mamy dom, nad którym czuwa Bóg, prawdą jest, że miłości trzeba nam!” głęboko wzruszyły i zapadły w sercach wszystkich obecnych na sali. Na zakończenie uczniowie przepięknie i z rozmachem zatańczyli poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. Za przygotowaną oprawę artystyczną otrzymali burzę oklasków oraz wyrazy podziwu i uznania. Organizatorki uroczystości, panie Sylwia Jura, Bożena Jędryszczak – Charuba i Ewa Krajewska pragną szczególnie podziękować pani wicedyrektor Agnieszce Janiszewskiej – Wypych za ogrom pracy, poświęcony czas i wysiłek włożony w przygotowanie poloneza. Pragną również podziękować za wszelką okazaną pomoc paniom: Iwonie Górawskiej i Dorocie Szlubowskiej, księdzu Piotrowi Sokalskiemu, panu Damianowi Pytlowi i uczniom starszych klas, którzy zatańczyli poloneza i pomagali w sprawach organizacyjnych.

[widgetkit id=214]