161117 antynikotyn

 161117 antynikotyn

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z inicjatywą obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, który przypada na 17 listopada.
Dzień ten ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA – w Kalifornii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów chociaż na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Z czasem do walki z tytoniem dołączył cały świat – zaczęły pojawiać się podobne inicjatywy, jak na przykład Dzień bez Papierosa (obchodzony 31 maja). Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób każdego roku – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu.

W naszej szkole dzień ten przebiegał pod hasłem edukacji. Na korytarzu i w klasach pojawiły się plakaty przygotowane przez uczniów. Zawierały informacje na temat szkodliwości palenia papierosów. W starszych klasach zaprezentowano film „Uzależnienia”, który przedstawiał mechanizmy uzależnień oraz informacje o tym, jak palenie tytoniu wpływa na organizm człowieka.

Wszystkim zależy na zdrowiu swoim i najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że przybliżenie tematyki antynikotynowej skłoni wszystkich do dbania o zdrowie.

Organizatorkami tego dnia były panie: Edyta Niewczas i Ewa Latos

[widgetkit id=126]