Autor: Katarzyna Głębiewska

— — — — — — — — — — — — —

15 czerwca miało miejsce rozstrzygniecie konkursu na Małe Formy Teatralne pod hasłem „Młodość bez uzależnień” zorganizowanego przez Urząd Miasta. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się w zacnym gronie nagrodzonych i zajęli drugie miejsce, zostawiając za sobą siedem innych częstochowskich szkół podstawowych. Dyplom i nagrodę wręczył naszym reprezentantkom Zastępca Prezydenta Miasta – Pan Ryszard Stefaniak.

Celem tych teatralnych potyczek, od lat organizowanych w Częstochowie, było wykorzystanie form teatralnych w profilaktyce uzależnień, kreowanie młodego człowieka wolnego od nałogów, kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych. W tym roku konkurs przyjął nie formę stacjonarną, a zdalną – należało nagrać przedstawienie. Historia Kasi, zniewolonej przez sidła Internetu, spodobała się jury, które nas nagrodziło. W trakcie wręczania nagród pojawiły się też wspomnienia z naszego udziału w przeglądzie sprzed kilku lat, kiedy to zajęliśmy pierwsze miejsce i zachwyciliśmy swoim teatralnym artyzmem członków komisji do dziś pamiętającej ten spektakularny występ.

W tegorocznej inscenizacji udział wzięli: Zofia Karolczyk, Lidia Gulbinowicz, Kaja Erdman, Agata Pacud, Daniel Tomalski, Marcin Łatacz, Patrycja Swodczyk, Zofia Soboniak i Sebastian Kostrzewa. Oprawę muzyczną nadzorował Michał Rogala.

Nad przygotowaniem spektaklu jak zawsze czuwała pani Katarzyna Głębiewska, realizując swoją artystyczną wizję, natomiast filmik nagrała pani Renata Gajda. Przygotowaniem czołówki filmu zajął się jak zwykle niezawodny Daniel Tomalski.