161213 ortografia

161213 ortografia

W październiku pasjonaci ortografii – zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych, wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. W tym tygodniu otrzymaliśmy wyniki. Trzeba zaznaczyć, że konkurs nie był łatwy. Do każdego pytania w teście podane były cztery odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być prawidłowe. Skomplikowane, prawda? Okazało się jednak, że mamy w naszej szkole kilkoro uczniów, którzy z tymi ortograficznymi pułapkami i zawiłościami poradzili sobie doskonale. Miło nam poinformować, że w kategorii klas młodszych tytuł Mistrza Ortografii otrzymali Otylia Banaszkiewicz z klasy IId i Kamil Grabara z IIIa, zaś w klasach starszych Natalia Nawrocka z klasy IVc. Tytuł Eksperta Ortografii, czyli nieco niższe rangą wyróżnienie, otrzymali Bartosz Gajda z IId i Jakub Dróżdż z klasy IVb. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

Opiekunami i szkolnymi koordynatorami konkursu były panie: Katarzyna Głębiewska i Dorota Wójcik.

[widgetkit id=139]