200128 jaselka

200128 jaselka

W piątek, tuż przed feriami, nasi artyści – członkowie koła teatralnego Bajolandia (prowadzonego przez panią Katarzynę Głębiewską) wystąpili na scenie Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej, gdzie odbył się XVIII Ogólnopolski Przegląd Teatralny Wręczyckie Jasełka. Artystyczne zmagania trwały trzy dni, a we wszystkich kategoriach wiekowych wzięły  udział czterdzieści dwa zespoły.

Jury w składzie: pani Krystyna Koziołek – reżyser teatralny, pani Elżbieta Miszczyńska – etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz pani Urszula Kotowicz – Inspektor w Starostwie Powiatowym w Kłobucku, Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, zachwyciło się naszym występem na tyle mocno, że przyznało nam pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII.  Komisja zwróciła uwagę na nowoczesne ujęcie tematu jasełek.  Co zadecydowało o tej innowacyjności? Otóż to, że spektakl okraszony został przepięknym występem Elizy Xerxy, która zachwycająco zaśpiewała piosenkę „Noel”. Towarzyszyli jej Mikołaj Krygier i jego partnerka Zuza, fantastycznie wykonując rumbę. Uwagę jury przykuła deklamacja, w tle której aktorzy fenomenalnie oddali – tworząc stop klatkę – pośpiech współczesnego człowieka, zajętego tylko sobą, zapominającego o najważniejszych wartościach – o rodzinie i o czasie jej poświęconym… Komisja podziwiała nas za doskonałą grę aktorską, za dykcję, za ruch sceniczny, za mimikę… za rekwizyty i bogatą scenografię (ileż było zachodu z zapakowaniem jej do luku bagażowego).  I tu należy wreszcie wymienić z imienia i nazwiska naszych aktorów, na których zawsze można liczyć. Są to: Patrycja Jackowska, Magdalena Naumik, Julia Nocuń, Alicja Prokop, Izabela Okręglicka, Katarzyna Pacak, Maja Rytkowska, Natalia Tomzik, Nel Trelowska, Michał Baryła, Bartosz Gutze, Hubert Kulejewski, Mieszko Mazurek, Lena Nocuń oraz mistrzynie drugiego planu – Laura Borris i Zuzanna Pradela w rolach manekinów. Okrasą spektaklu okazał się subtelny taniec śnieżynek : Kaliny Sadkowskiej, Mai Kaczmarek, Olgi Iskry, Weroniki Łęckiej, Natalii Golis i Oliwia Rolak.

Oczywiście organizacyjnie nie udałoby się zapiąć wszystkiego na ostatni guzik, gdyby nie  pomoc pani Elżbiety Chęcińskiej, na którą zawsze można liczyć!

[widgetkit id=488]