181205 teatr

181205 teatr

We wtorek 27 listopada członkowie szkolnego koła teatralnego rywalizowali z innymi sympatykami sztuki aktorskiej w sali widowiskowej Zespołu Szkół im. B. Prusa w Częstochowie w ramach Przeglądu Szkolnych Amatorskich Zespołów Teatralnych Powiatu Częstochowskiego. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatowy oraz Stowarzyszenie Uczniów, Rodziców i Pracowników „PRUS”.

W zmaganiach wzięły udział zespoły teatralne z powiatu częstochowskiego, zrzeszające dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich. Nasi aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Misja specjalna”, który zarówno wśród jury, jak i publiczności, wywoływał śmiech i żywe zainteresowanie. Przedstawienie na tyle zachwyciło komisję konkursową, że uplasowaliśmy się na najwyższym miejscu. Wyprzedziliśmy starszych kolegów z Liceum Ogólnokształcącego w Psarach oraz z Zespołu Szkół im. B.Prusa w Częstochowie. W sumie na scenie zaprezentowało się osiem grup teatralnych.

Sukces zbiorowy został poparty dwoma wyróżnieniami indywidualnymi, które otrzymały: Julia Nocuń odgrywająca rolę Nikotyny, i Kasia Pacak, która urzekła jury pięknym śpiewem.

Nasi niezawodni aktorzy to:

Michał Baryła, Bartosz Gutze, Patrycja Jackowska, Natalia Kazibudzka, Hubert Kulejewski, Mieszko Mazurek, Marcel Mielczarek, Magdalena Naumik, Julia Nocuń, Izabela Okręglicka, Katarzyna Pacak, Alicja Prokop, Stanisław Puto, Maja Rytkowska, Natalia Tomzik i Nel Trelowska.

Reżyserem spektaklu była pani Katarzyna Głębiewska – pękająca z dumy, oprawę muzyczną przygotowała jak zwykle niezawodna pani Monika Itczak, organizacyjnie pomagała pani Elżbieta Chęcińska.

[widgetkit id=394]