180622 maraton czyt

180622 maraton czyt

W czerwcu jedenaścioro uczniów klasy VIa wraz z nauczycielami - panią Anną Klechą i panią Agnieszką Kowalczyk - uczestniczyło w maratonie czytelniczym „Wobec Wielkiej Zagłady", zorganizowanym z okazji Roku Ireny Sendlerowej oraz XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Spotkanie przygotowane zostało przez Bibliotekę Publiczną w Częstochowie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Zaproszeni goście czytali fragmenty książek podejmujących trudną tematykę Holocaustu. Ponadto uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą zagłady oraz wzięli udział w konkursie. Czworo uczniów naszej szkoły: Hubert Kulejewski, Michał Baryła, Alicja Prokop, Magdalena Naumik poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania i zastali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.

Udział w maratonie był dla uczniów okazją do zapoznania się z Biblioteka Publiczną - miejscem twórczych, interesujących wydarzeń.