Trwa rywalizacja w Turniejach XXIV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Trzeci turniej odbył się1kwietnia w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 124 zawodników, w tym sześcioro naszych reprezentantów. Dziewczęta przyzwyczaiły nas ostatnio do sukcesów i ponownie nie zawiodły.

Marta Kot zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji dziewcząt i dziesiąte w klasyfikacji generalnej zawodów, Emilia Egeman wśród dziewcząt była piąta. Z sukcesem zadebiutowali w zawodach Grand Prix pozostali nasi reprezentanci. Kamil Sroka zajął 72. miejsce, Filip Rogóż -74., Karol Grzyb-Górniakowski – 106. i Adrian Maszewski – 123. Jednocześnie nasi najmłodsi reprezentanci – Karol i Adrian, zdobyli cenne doświadczenia przed zbliżającymi się Mistrzostwami Częstochowy dzieci do lat 7.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Wyniki turnieju

 

[widgetkit id=64]