Autor: Monika Itczak

— — — — — — — — — — — — — — —

Święto Kropki to naprawdę wyjątkowe święto, które obchodzone jest od 15 lat. Jego inspiracją stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości. W tym dniu zajęcia koncentrują się wokół rozwoju talentów i pracy wyobraźni, dlatego najczęściej dzieci zajmują się tworzeniem własnych dzieł sztuki lub rozwiązywaniem kreatywnych zagadek. Wszystko zaczyna się od kropki więc uczniowie klasy 2a i 2b rysowali talenty z kropką i o nich opowiadali. Odkrywali również talent matematyczny. Dzięki kostkom do gry i ludzikom z kropkami dowiedzieli się, że każdy potrafi liczyć i współpracować w grupie. Uczniowie ułożyli strategię obliczeń różnicy korzystając z różnych możliwości, które samodzielnie opracowali.