Autorzy: Magdalena Kempa, Małgorzata Janiszewska

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka.

Co roku nasza szkoła świętuje ten wyjątkowy dzień wspólnie ze Szkolnym Klubem Szkół UNICEF. Podejmowane działania i aktywności mają na celu zwrócenie uwagi środowiska szkolnego na prawa dziecka.

Każda klasa wraz z wychowawcą przyłączyła się do akcji „Moje prawa – prosta sprawa”. Dowodem ich działań i zaangażowania są plakaty oraz gazetki o prawach dziecka umieszczone na drzwiach i w salach lekcyjnych.

W czwartek 18 listopada podczas przerw śródlekcyjnych odbył się niebieski marsz pod hasłem #DlaKażdegoDziecka. W tym wyjątkowym dniu dzieci i młodzież wykorzystali w podejmowanych działaniach niebieski kolor UNICEF, który jest symbolem solidarności z ich rówieśnikami z regionów, w których pomoc niesie UNICEF.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wychowawcom za pomoc i zaangażowanie.