Mówić o miłości jest trudno, a czy śpiewać o niej także? Okazuje się, że nie. W piątek 12 lutego muzycznie o miłości i przyjaźni opowiedzieli nam uczniowie z różnych częstochowskich szkół. W murach naszej szkoły odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o takim właśnie tytule: „Muzycznie o miłości i przyjaźni”. Nadrzędnymi celami tego konkursu było: rozwijanie wrażliwości na drugiego człowieka i propagowanie piosenek o takiej tematyce. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z dziesięciu szkół. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III i IV – VI.

Kategoria klas I – III

  • I miejsce – Sofia Shyrynska – SP nr 39 
  • II miejsce – Kacper Przybylski – SP nr 30
  • III miejsce – Anna Egeman – SP nr 36

wyróżnienia:

  • Julia Wójcik – SP nr 29,
  • Hanna Pomorska – SP nr 38,
  • Maksymilian Tomzik – SP nr 48

Kategoria klas IV – VI

  • I miejsce – Zuzanna Machoń – SP nr 48
  • II miejsce – Nadia Trąbczyńska – SP nr 46
  • III miejsce – Gabriela Kasztelan – SP nr 39

wyróżnienie:

Kinga Osuchowska – SP nr 30

Konkurs odbywał się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, a na zakończenie, po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, laureaci konkursu wystąpili ponownie, udowadniając, że śpiewać o miłości jest łatwo, a przede wszystkim bardzo przyjemnie. Organizatorkom konkursu- paniom: Aleksandrze Trąbskiej i Monice Itczak serdecznie dziękujemy.

[widgetkit id=53]