W środę (8 czerwca), pomimo zbliżającego się końca roku szkolnego i oczekiwania wakacji, 22 uzdolnionych językowo uczniów z dziewięciu częstochowskich szkół podstawowych, wzięło udział w rywalizacji podczas V Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „SPEAK ENGLISH & HAVE FUN”, organizowanego w naszej szkole przez nauczycieli języka angielskiego- mgr Annę Michalską, mgr Iwonę Nędzyńską – Mól i mgr Barbarę Trajdos. Konkurs ten cieszy się niesłabnącą popularnością od 2005r., kiedy to został zorganizowany po raz pierwszy. Miał na celu doskonalenie umiejętności językowych młodych uczestników, wyrabianie pewności siebie i dowartościowania własnej osoby, uwrażliwienie na język obcy oraz tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi języka angielskiego. Jury oceniało dobór utworów (oryginalność, dostosowanie do wieku wykonawcy), wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe pozyskane od sponsorów. Podczas przerwy obradowej na uczestników czekał słodki poczęstunek.

Oto laureaci:

klasy I-III

• I miejsce- Patrycja Gębuś – SP 54
  • II miejsce – Zuzanna Janic – SP 19
  • III miejsce – Martyna Respondek – SP 32
  • wyróżnienia: Pola Brodziak – SP 19, Anna Celebiaś – SP 19, Ida Stanuchiewicz – SP 54, Wiktor Andryszczak – SP 54, Natalia Golis – SP 29

klasy IV-VI

• I miejsce – Nina Muszyńska –SP 1
  • II miejsce – Magdalena Lizak – Prywatna Podstawowa Szkoła Lingwistyczna
  • III miejsce (ex aequo):
    Julia Konieczna- Prywatna Podstawowa Szkoła Lingwistyczna
    Barbara Kurzak – Prywatna Podstawowa Szkoła Lingwistyczna