Autorzy: Barbara Marks i Sylwia Jura

— — — — — — — — — — — — — — —

15 listopada 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jesienne drzewo”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim urokliwej pory roku jaką jest jesień.

Celem przedsięwzięcia było rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznych, zdolności i umiejętności, wdrażanie do proekologicznych zachowań oraz dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony przyrody poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych.

Konkurs został skierowany do uczniów klas II – III szkół podstawowych z miasta Częstochowy. Zadaniem uczestników było wykonanie jesiennego drzewa na formacie A3 z użyciem materiałów ekologicznych.

Prace konkursowe wyróżniały się dużą różnorodnością, co wymagało od twórców kreatywności i oryginalności przedstawienia tematyki konkursu.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

I miejsce ex aequo:
Tomasz Młynarczyk, klasa 3a, Szkoła Podstawowa nr 29 w Częstochowie
Marcel Makulec, klasa 3b, Szkoła Podstawowa nr 29 w Częstochowie

II miejsce:
Natalia Hornik, klasa 3b, Szkoła Podstawowa nr 29 w Częstochowie

III miejsce:
Kacper Parzonka, klasa 3b, Szkoła Podstawowa nr 29 w Częstochowie

Wyróżnienie:
Lena Kowalska, klasa 2a, PSP nr 33 w Częstochowie.

Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.