170209 kon rec

170209 kon rec

W czwartek 9 lutego gościliśmy w naszej szkole aż 33 recytatorów z trzynastu częstochowskich szkół. Miłośnicy pięknej recytacji stanęli w szranki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Humor w literaturze dla dzieci”, który został zorganizowany już po raz czwarty. Wszyscy byli fantastycznie przygotowani. Ze szkolnej sceny usłyszeliśmy teksty Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Agnieszki Frączek czy Joanny Olech. Zdecydowanie większą popularnością cieszyły się wiersze niż fragmenty prozy. Uczestnicy udowodnili, że literatura bawi, a recytować można także w sposób wielce zabawny.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać następujące miejsca:

  •  I miejsce – Monika Klar – Szkoła Podstawowa nr 2
  •  II miejsce – Aleksandra Wilk – Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Julia Nocuń – Szkoła Podstawowa nr 29
  •  III miejsce – Sandra Knap – Szkoła Podstawowa nr 26

wyróżnienia: Natalia Gruszczyńska – Szkoła Podstawowa nr 53 i Maja Mroczek – Szkoła Podstawowa nr 32

Gratulujemy!

Organizatorzy konkursu, panie Katarzyna Głębiewska, Elżbieta Chęcińska oraz Edyta Niewczas dziękują wszystkim opiekunom za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i za chęć udziału w nim. Do zobaczenia za rok.

[widgetkit id=157]