210322 para taneczna

210322 para taneczna

Mikołaj Krygier i Zuzanna Kugaj to zdecydowanie przyszłość polskiego tańca.

Ci młodzi bardzo utalentowani tancerze osiągają już w tym młodym wieku bardzo dobre wyniki na turniejach tańca towarzyskiego, ogólnopolskich i międzynarodowych. Trenują praktycznie codziennie po 2 lub 3 godziny, szkolą się u najlepszych konsultantów w Polsce jak i na Świecie. Uczestniczą w szkoleniach i warsztatach tanecznych z szkoleniowcami , którzy są zapraszani przez ich macierzysty klub, czyli Szkołę Tańca Dobrowolscy Częstochowa.

Ich głównymi trenerami są Adrian i Marta Dobrowolscy właściciele tej właśnie szkoły.

Mikołaj i Zuza są członkami Polskiego Towarzystwa Tanecznego i reprezentantami naszego kraju na najważniejszych i największych wydarzeniach tanecznych jakimi są co roku;

– Polish Open Championship – Otwarte Mistrzostwa Polski

– Grand Prix Polski PTT, to seria 8 turniejów.

– Mistrzostwa Świata w 10. tańcach Radom

– Mistrzostwa Polski styl Standard, styl Latynoamerykański i w 10 tańcach

Aktualnie w rankingu sportowym para plasuje się na bardzo wysokim 3 miejscu, zarówno w stylu standard jak i latino na ponad 30 par z całego kraju.

Do najlepszych osiągnięć pary zaliczamy, przede wszystkim wielokrotnie zdobywanie podium i medali na corocznych Mistrzostwach i Pucharze Okręgu Śląskiego, wywalczenie w tym roku już dwa razy wielkiego finału na Grand Prix Polski Rędziny 2021 i miejsca medalowego na Grand Prix Polski Garwolin 2021.

W tym sezonie czeka ich jeszcze rywalizacja na 4 Grand Prix Polski i w czerwcu para będzie walczyć o medale i tytuły na Polish Open Championships w Zabrzu.

Mikołaj i Zuza są również pretendentami jako zawodnicy do Kadry Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

 

[widgetkit id=525]