171211 mikolajki2

W dniu 6 grudnia 2017 Szkolny Klub Szkół Unicef (koordynator Magdalena Kempa) wraz ze Szkolnym Kołem Caritas (s. Beata Gradzik i Anna Baros) postanowiły zorganizować akcję mikołajkową w naszej szkole. Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy 7a, 7b szkoły podstawowej oraz dziewcząt z klasy 2c gimnazjum, które zadbały o mikołajkowy wystrój i atmosferę, mogliśmy przyjemnie spędzić ten dzień.

Uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych oraz siódmych zadbali o przygotowanie słodkości w tym dniu. Spisali się na medal, dzięki czemu każda przerwa śródlekcyjna przebiegała w słodkiej atmosferze.

Nasz Klub Unicef w październiku 2017 włączył się w akcję UNICEF POLSKA: „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”.W trakcie przerw młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z sytuacją najmłodszych z Syrii, oglądając filmy wyświetlane na projektorze. W kraju ogarniętym wojną  zima jest szczególnie trudnym czasem. Chore, pozbawione bezpiecznego schronienia i często ranne dzieci walczą o każdy dzień. UNICEF jest na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji niesie pomoc na terenie niemal całego kraju.

Dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły pomożemy, zapewniając dzieciom ciepłe kurtki, buty, odzież i koce. Dochód ze sprzedaży ciast, ciasteczek i babeczek zostanie przekazany także w ramach Szkolnego Szkoła Caritas na bieżące potrzeby  uczniów Szkoły Podstawowej nr 29.

Wszystkim zaangażowanym ogromnie dziękujemy!