180424 kaligrafia

180424 kaligrafia

Siostry Alicja (kl. 2c gimnazjum) i Anna (kl. 5b SP) Wójcik to perfekcjonistki. Stanowią wzór: cierpliwości, dokładności, pedanterii. Z zegarmistrzowską, czyli z chirurgiczną precyzją przepisały oraz ozdobiły utwory poetyckie – odpowiednio: A. Słonimskiego „Polska” – młodsza  – Ania i M. Konopnickiej „Ojczyzna” – starsza – Ala. Ich ilustracje oraz sposób prezentacji wierszy oczarowały nie tylko nas, ale także jury Powiatowego Konkursu Kaligraficznego „I ty możesz zostać mistrzem pióra”. Obie nastolatki otrzymały wyróżnienie w IX edycji  tego konkursu, w tym roku pod hasłem „Niepodległa”.

W związku z wymienionym sukcesem tej benedyktyńskiej pracy obu laureatkom należą się wyrazy podziwu, uznania tudzież gratulacje – podobnie jak ich rodzicom – brawo!

[widgetkit id=318]