180416 konkurs foto

180416 konkurs foto

6 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród w II Konkursie Fotograficznym „Jurajska przyroda w obiektywie”. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Pierzgalskiego wyłoniło laureatów konkursu, zwracając szczególną uwagę na prace zdradzające szczere zainteresowanie tematem i zaangażowanie fotografującego. Przedmiotem oceny były między innymi oryginalność, inwencja twórcza, sugestywność przekazu, wartość artystyczna oraz merytoryczna wykonywanych zdjęć.

Złożono 208 prac wykonanych przez 116 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce. I miejsce otrzymał Bartosz Żaczek z IIIB, prezentując fotografię pt. „Wrzosówki na wypasie”. Natomiast II miejsce należało do Oliwii Konarskiej z klasy IIIC i jej fotografii „Zimowy czar”. Zdjęcia te zostały opublikowane w miesięczniku „Przyroda Polska” oraz zamieszczone na stronie internetowej Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Aliny Witczak. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[widgetkit id=309]