171030 czytanie

171030 czytanie

We wtorek 24 października odbył się szkolny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczestnicy przygotowali krótkie teksty prozatorskie, które prezentowali przed licznie zgromadzoną publicznością. Okazało się, że większość młodych miłośników literatury wybrała fragmenty prozy J.K. Rowling. Opowieści o przygodach najsłynniejszego czarodzieja świata cieszą się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży.

Jurorzy wyłonili zwycięzców w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII i II-III gimnazjum. Wśród młodszych uczestników bezkonkurencyjna okazała się Julia Nocuń z VIa, II miejsce zajęła Katarzyna Pacak również z VIa, zaś na trzecim miejscu uplasował się Radosław Chłąd z Vb. Specjalne wyróżnienie otrzymała najmłodsza uczestniczka konkursu Julia Karna z IVb. Wśród starszych uczniów najlepiej zaprezentował się Jakub Walaszczyk z IIIa, II miejsce zajęła Anna Głębocka z VIIc, zaś III miejsce przyznano Miłoszowi Kupczykowi z IIIc. Publiczność także oceniała uczestników i przyznała  swoje wyróżnienie – widzom najbardziej przypadł do gustu Jakub Walaszczyk.

[widgetkit id=235]