Autor: Magdalena Walocha

— — — — — — — — — — — —

14 grudnia br. w MOK-u w Zabrzu miała miejsce ceremonia wręczenia nagród w ramach rozstrzygnięcia XX Wojewódzkiego konkursu poetyckiego. Mamy przyjemność pękać z dumy, bo aż 11 naszych uczniów uzyskało tytuł laureata w tych twórczych zmaganiach. Tak, będą punkty, te najważniejsze, bo liczone przy rekrutacji do liceów. Niemniej w chwili odbierania gratulacji od organizatorów istotne było co innego. Publikacja w tomiku wierszy, to potężnie inspiruje i cieszy! Do tego stopnia, że niektórzy już deklarują udział w kolejnej edycji konkursu. Rozmach oraz elegancja gali i wernisażu w sali widowiskowej MOK-u też się do tego przyczyniły. Podobnie jak świadomość, że w jury zasiadała w tym roku wybitna polska aktorka, Maja Komorowska.

Na czym polegało wyzwanie? Młodzież musiała dokończyć jeden z proponowanych przez SP 30 w Zabrzu wers, dopisując maksymalnie pięć kolejnych. Mistrzami minimalizmu lirycznego (refleksyjnego, filozoficznego, ironicznego, satyrycznego) okazali się:

Emilia Meinert 6 a, Igor Rędzioch 6 a, Alicja Stępień 6 a, Zuzanna Zapart 6 a, Julia Górawska 7 a, Leon Dućka 7 a, Pascal Zamusiak 7 a, Aleksander Cichoński 8 a, Nadia Massalska 8 a, Zofia Pacud 8 a, Julian Janiszewski ex 7 c.

Gratulujemy zarówno młodym poetom, jak i ich rodzicom, brawo!