161130 mity

Mity greckie, omawiane w klasie piątej, od zawsze cieszyły się wielką popularnością. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem omawiają teksty traktujące o greckich bogach i bohaterach. W tym roku zwieńczeniem mitologicznych lekcji w klasie Va była konferencja prasowa z niektórymi starożytnymi postaciami. Studio w sali 107 „odwiedzili” zatem: Demeter, Prometeusz, Syzyf, Herakles i Dedal. Uczniowie zadbali nie tylko o staranne stroje, scenografię, rekwizyty, ale przede wszystkim solidnie podeszli do tematu wywiadu. Przygotowali bardzo dociekliwe pytania skierowane do swoich gości, pokazując tym samym dobrą znajomość mitów. Nie zabrakło też oprawy muzycznej. Nad całością czuwała pani Katarzyna Głębiewska.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.