…czyli powieść Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy” w adaptacji teatralnej.
We wtorek 26 stycznia uczniowie klas IV-VI odwiedzili Klub Politechnik, aby obejrzeć spektakl Wrocławskiego Teatru Muzycznego pt. „Szatan”. Został on przygotowany na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego pt. „Szatan z siódmej klasy”. Spektakl wyreżyserowany przez panie: Małgorzatę Fijałkowską i Małgorzatę Szpetycką opowiadał o szkolnych perypetiach, pierwszych miłościach i przyjaźniach młodego człowieka, który swoim sprytem i inteligencją próbuje przeciwstawić się współczesnej chciwości i ludzkiej głupocie. Przedstawienie bogate w oprawę muzyczną zachwyciło uczniów. Tym, którzy omawiali już tę lekturę w ubiegłym roku szkolnym, dało możliwość spojrzenia na dzieło literackie poprzez pryzmat teatralnego artyzmu, a tych, którzy powieści jeszcze nie czytali, zachęciło do sięgnięcia po tę ciekawą pozycję w kanonie lektur polskich.