180319 pasowanie

180319 pasowanie

6 marca był w naszej szkole dniem wyjątkowym, odbyło się bowiem uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej!

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję przyjaciele biblioteki z klasy VIa, pod kierunkiem bibliotekarki, w bajkowej scenerii przygotowali przedstawienie. Podczas inscenizacji uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o lektury i czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bajek i baśni. Następnie uczniowie klasy pierwszej, w obecności Pani Dyrektor i swoich  wychowawców, złożyli uroczystą przysięgę, że książki będą szanować i kochać, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

[widgetkit id=292]