170528 kuchnia

170528 kuchnia

Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Kulinarnym „Zdrowie na talerzu”, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Częstochowie. Konkurs realizowany jest w ramach programu „Trzymaj formę”.
Z naszej szkoły do finału zakwalifikowały się 3 dwuosobowe drużyny, które dnia 25 kwietnia w Zespole Szkół Gastronomicznych wykonywały potrawy wg zgłoszonych do konkursu przepisów na „zdrowe naleśniki”.
Sposób ich przygotowania zachwycił jurorów. Wszystkie drużyny z sukcesem zajęły miejsca na podium. Uczennice klasy VIb: Olivia Rogóż i Wiktoria Oczkowicz zdobyły I miejsce. Równorzędne III miejsce zajęły dwie kolejne drużyny naszej szkoły.
Z klasy IVb – Agata Swodczyk i Marcin Terlecki oraz z klasy VIc: Hanna Fijałkowska i Katarzyna Mońka.
Podsumowanie konkursu odbyło się dnia 23 maja w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.
Naszym uczniom gratulujemy umiejętności kulinarnych i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Latos i Edyta Niewczas.

[widgetkit id=198]