201020 marcel

201020 marcel

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Marcel Kasprzycki wywalczył tytuł II Wicemistrza Polski w Kartingu i zdobył II miejsce Pucharu ROK CUP Poland 2020.

Marcel jest już dwukrotnym II Wicemistrzem Polski w Kartingu. Tytuły wywalczył w 2018 i 2020 roku w Kartingowych Mistrzostwach Polski organizowanych przez Polski Związek Motorowy. Młody zawodnik teamu Jastrzębski Racing, jeździ w zawodach kartingowych od 2015 roku. W 2019 roku został powołany do Kadry Narodowej Polski i godnie reprezentuje nasz kraj na światowej arenie. W tegorocznych imprezach, Marcel wywalczył bilet międzynarodowej federacji ROK CUP na start w światowym finale ROK CUP odbywającym się już w październiku, na torze South Garda Karting we włoskim Lonato. W tych prestiżowych zawodach kartingowych, startuje co roku blisko 400 zawodników, reprezentujących ponad 40 krajów. Szerzej o zmaganiach sportowych szkolnego kolegi przeczytacie na jego profilu facebook Marcel Kasprzycki – Karting Driver.

Gratulujemy naszemu szóstoklasiście, życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za międzynarodowe tryumfy.