180423 egzaminy

Testy, testy i po testach!

Zaczęło się 18 kwietnia. Od 9.00 trzecioklasiści przełamywali – intelektualne – lody związane z częścią humanistyczną. Dla niektórych królowa Jadwiga mogła okazać się patronką sensu stricto.

19 kwietnia, na półmetku gimnazjalnej „sesji”, uczniowie zmierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Tu empirycznie sprawdzali zależność: stresik=sukcesik.

20 kwietnia, na ostatniej prostej, młodzież miała do czynienia z częścią dotyczącą języków obcych. Po zakończeniu pracy z arkuszem każdy nastolatek miał na twarzy uśmiech w rodzaju: „yes, I can”.

Teraz – piechotą do lata – czyli oczekiwanie na czerwcowe wyniki, a wtedy – świętowanie sukcesów, czego życzymy: uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom!