171215 szlachetna paczka

171215 szlachetna paczka

Nasza szkoła włączyła się do akcji Szlachetna Paczka, której tegoroczne hasło brzmi: „Lubię ludzi”. Polega ona na tym, że w listopadzie wybiera się z ogłoszonej listy potrzebujących rodzin tę, dla której chce się przygotować świąteczny prezent. Nie jest on spełnieniem fantastycznych marzeń, ale raczej zapewnieniem bieżących potrzeb, podarowaniem komuś możliwości spędzenia spokojnych, radosnych świąt.
Od 22 listopada przygotowywaliśmy wspólny prezent dla potrzebującej rodziny. Każdy uczeń (lub jego rodzina) mógł się włączyć do naszej akcji, przynosząc artykuły, których listę mógł znaleźć na stronie internetowej szkoły lub na zamieszczonych w szkole plakatach.
W środę 6 grudnia nasze wolontariuszki, przez prawie trzy godziny, segregowały i pakowały w świąteczne papiery zebrane wcześniej rzeczy.
W piątek 8 grudnia rzeczy zostały odebrane ze szkoły i od zaprzyjaźnionych rodzin, a w sobotę trafiły do magazynu, gdzie zostały przeliczone i oszacowane. Następnie odwieźliśmy je prosto do pani Darii i jej dzieci.
Dzięki Państwa wielkiemu sercu, hojności i zaangażowaniu dużej części społeczności szkolnej, uzyskaliśmy wspaniały efekt. Wolontariusz opiekujący się rodziną był zaskoczony, że udało nam się spełnić wszystkie prośby. Nasza paczka zawierała: pralkę, lodówkę, kołdry, pościel, ręczniki, buty, ubrania, zabawki, artykuły spożywcze, artykuły chemiczne, materiały plastyczne.
Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje Wszystkim, którzy zaangażowali swoje dzieci do dzielenia się z potrzebującymi. Załączone zdjęcia potwierdzają, że największa siła jest w tym, by każdy przyczynił się odrobinkę. Liczymy na Państwa pomoc w przyszłym roku.
Szczególne podziękowania składamy osobom, które nie są związane z naszą szkołą, ale przyczyniły się do przeprowadzenia tej akcji.

Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunami Agnieszką Kulą i Ewą Bogdał.

[widgetkit id=262]