Zakończyła się rywalizacja w Turniejach XXIV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Czwarty Turniej odbył się 13 maja w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 130 zawodników, w tym ośmioro naszych reprezentantów. Dziewczęta przyzwyczaiły nas do sukcesów i ponownie nie zawiodły.

Marta Kot zajęła trzecie miejsce w rywalizacji dziewcząt i dziesiąte w klasyfikacji generalnej zawodów, Emilia Egeman wśród dziewcząt była szósta. Naszym chłopcom nie udało się „zapunktować” do klasyfikacji generalnej. Najlepszy wynik osiągnął Kamil Sroka. Zadebiutowali w zawodach Grand Prix: Piotr Krzywda, Artur Gajda i Daniel Erdman.
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Strona turniejowa z wynikami

Oficjalne zakończenie Edycji Grand Prix odbędzie się 4 czerwca.

[widgetkit id=80]