170512 rymowane malowane

170512 rymowane malowane

W czwartek 11 maja w siedzibie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie czytelniczym „Rymowane – malowane. Moje spotkanie z książką”, który był skierowany do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Zadaniem konkursowiczów było wykonanie słowno – plastycznej prezentacji dowolnie wybranej książki, do której przeczytania chcieliby zachęcić swoich rówieśników. Prezentacja zawierała dwa elementy: opis książki w formie wiersza – rymowanki oraz ilustrację do niej wykonaną dowolną techniką plastyczną.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że dwie zgłoszone przez naszą szkołę uczennice zostały w tym ciekawym konkursie nagrodzone. I tak Patrycja Jackowska z Va zajęła II miejsce, a Natalia Nawrocka z IVc otrzymała wyróżnienie. Sukcesy dziewczynek są tym bardziej cenne, iż w konkursie wzięło udział aż 84 uczniów. W trakcie rozdania nagród organizatorzy zaplanowali też dodatkową atrakcję, którą było interaktywne rozwiązywanie testu dotyczącego powieści Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Nasze zawodniczki najszybciej rozwiązały zadania, plasując się w tej konkurencji na pierwszym miejscu. Gratulujemy!

Przygotowaniem uczennic do konkursu zajęła się nauczycielka języka polskiego, pani Katarzyna Głębiewska.

[widgetkit id=192]