Witamy serdecznie, informator klasowy rozpoczyna swą działalność! Bardzo miło nam poinformować, że mgr Ewa Krajewska startuje z pomysłem organizowania notek z życia klasy w formie felietonu. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszego profilu. Do zobaczenia wkrótce.

Nauka nie tylko w szkole!

Dzieci uwielbiają edukację poprzez zabawę. Dzięki temu lepiej odnajdują się w naukowym świecie- świecie pełnym nowości. Mając na uwadze fakt, iż uczniowie lepiej zapamiętują wiadomości przyswajane poprzez empiryzm, mgr Ewa Krajewska zorganizowała cykliczne zajęcia umuzykalniające. Lekcje odbywają się w Filharmonii Częstochowskiej. Pierwsze spotkanie odbyło się 23.09.2015 roku.

Natura jest taka piękna...

Nie zwalniamy tempa! 25.09.2015 roku mgr Ewa Krajewska zabrała klasy Ic, Id oraz IIc na niezapomnianą przygodę. Dzieci miały okazję poznać życie na wsi, tajemnice przyrody oraz świat zwierząt. Było to możliwe dzięki agrogospodarstwu „Pod Skałką” w Przybynowie. Podczas pobytu w tym malowniczym miejscu na twarzach uczniów gościły radość i uśmiech.

Gościmy stróżów prawa!

Bezpieczeństwa i zasad w ruchu drogowym uczyliśmy się z policjantami: aspirantem mgr Łukaszem Mielczarkiem oraz aspirantem mgr inż. Michałem Ciura. Podczas spotkania, zorganizowanego przez wychowawcę mgr Ewę Krajewską, klasa IIc nauczyła się, jak zachowywać się na drodze i poznała pracę policjanta. Wielką uwagę uczniów przykuł sprzęt policyjny, który dzieci mogły własnoręcznie przetestować.

Guten Tag meine Damen und Herren!

20.10.2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Jest to wydarzenie mające na celu promowanie nauki języków obcych wśród dzieci. Nasza klasa miała przyjemność zaprezentować kulturę oraz język Austrii. Dzieci doskonale bawiły się podczas przygotowań. Wielkie zaangażowanie wykazali także rodzice dzieci: mgr Ewa Kozłowska (mama Antka), która uczyła uczniów piosenki pt.: "Ich wunsch mir einen kleinen Teddybar" oraz stworzyła prezentację multimedialną. Warto nadmienić, iż drugoklasiści śpiewali po niemiecku. Ponadto pani Rogowska (mama Stasia) pięknie nauczyła i zagrała wraz z Ewą i Stasiem utwór Wolfganga Amadeusza Mozarta

[widgetkit id=12]