171009 garnki

171009 garnki

5 października uczniowie klasy Vb mieli możliwości wzięcia udziału w niecodziennej lekcji historii w oparciu o wystawę stałą i zachowany fragment cmentarzyska kultury łużyckiej. Pod opieką pań: Doroty Szlubowskiej i Elżbiety Chęcińskiej odwiedzili Muzeum Archeologiczne w Częstochowie. Po obejrzeniu ekspozycji i wysłuchaniu niezwykle ciekawej prelekcji na temat kultury rozwijającej się 2500 lat temu na terenach dzisiejszej Częstochowy, swoją świeżo uzyskaną wiedzę i umiejętności praktyczne, przekuli, a właściwie „przelepili” w gliniane naczynia. Każdy z uczestników wycieczki dostał sporą bryłkę tego naturalnego i wykorzystywanego już przez pierwotnych ludzi materiału. Uczniowie metodą „ślimakową” stworzyli niezwykłą kolekcję mis, puzderek, filiżanek i naczyń do rytuałów magicznych. Okazało się, że „nie święci garnki lepią”.

[widgetkit id=226]