181116 akademia

181116 akademia

We wtorek, 13 listopada nasza społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Patriotyczne spotkanie otworzyła pani wicedyrektor Izabela Bartelt-Adamczyk, następnie – po wprowadzeniu sztandaru szkoły – wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna ukazująca drogę do wolności, przygotowana przez uczennicę klasy VIIIa – Karolinę Dobosz. Karola jak zwykle nie zawiodła i poruszyła najczulsze struny naszej patriotycznej wrażliwości… muzyka była naprawdę wzruszająca. Zresztą cała akademia utrzymana była w tym tonie. Zadbali o to także uczniowie klasy VIIa – od kilku lat aktywni członkowie szkolnego koła teatralnego „Bajolandia”, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany „I łzą serdeczną zabłyśnie Wam oko”. Pięknie, wzniośle i niezwykle poruszająco recytowali wiersze Tetmajera, Słońskiego, Mączki, Żuławskiego czy Szymborskiej. I choć trema była duża – wszak prezentowali się przed swoimi rówieśnikami, a to zwłaszcza jest stresujące – to wszystko udało się fantastycznie. Uroku deklamacjom dodawała wzruszająca muzyka i piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu członków szkolnego koła muzycznego.

Uroczystość przygotowały panie: Katarzyna Głębiewska, Monika Itczak, Elżbieta Chęcińska i Dorota Szlubowska.

[widgetkit id=385]