191114 niepodleglosc

191114 niepodleglosc

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r – 7 listopada 2019r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystym wprowadzeniu pocztu sztandarowego naszej szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów kl. IIIa i IIb oraz reprezentantów z kl. VIIIa. Społeczność szkolna, Panie Dyrektorki, Nauczyciele oraz szanowni Rodzice, wysłuchali dialogu dziadka z wnuczkiem na temat jakże trudnej historii naszej Ojczyzny, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dzieje naszej Ojczyzny wysłuchać również można było w słowach pieśni patriotycznych, wyśpiewanych z ogromnym zaangażowaniem przez naszych małych artystów: „Niepodległość trudne słowo”, „Pierwsza Kadrowa”, „Pieśń o Wodzu miłym-Jedzie na kasztance”, „My, Pierwsza Brygada” oraz „Niepodległa, Niepokorna”. Nie zabrakło również dostojnej postaci wielkiego, polskiego patrioty – Komendanta Józefa Piłsudskiego. Wspaniale zaprezentowały się również nasze uczennice, które do pieśni „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” Sławy Przybylskiej, zatańczyły bardzo ciekawy i piękny taniec z biało-czerwonymi kwiatami. Były pięknie recytowane wiersze i Orzeł Biały symbol naszego państwowego godła. Występ małych artystów był dla nas wszystkich wielką lekcją historii i patriotyzmu. Sprawił, że w zabieganym życiu zatrzymaliśmy się na chwilę, by wspomnieć i uczcić pamięć naszych Rodaków walczących o wolność naszej Ojczyzny. Rodaków – Patriotów, dla których Bóg Honor i Ojczyzna były najświętsze i najważniejsze.

Panie Bożena Jędryszczak – Charuba, Bogumiła Skubała i Katarzyna Głębiewska, odpowiedzialne za przygotowanie uroczystej akademii, składają wielkie podziękowania Wszystkim tym, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do uświetnienia w/w uroczystości. Szczególne podziękowania kierują do Rodziców klasy IIIa i IIb, którzy wykazali ogromne serce i ogromne zaangażowanie.

[widgetkit id=476]