171114 niepodleglosc

171114 niepodleglosc

W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Akademię rozpoczęło wystąpienie pani wicedyrektor Iwony Nędzyńskiej – Mól, która powitała wszystkich przybyłych na  obchody rodziców, nauczycieli, uczniów, a w szczególności gościa z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta – Panią inspektor Agnieszkę Banasik. Dyrekcja wprowadziła uczniów w tematykę narodowowyzwoleńczą i przypomniała zawsze aktualne słowa marszałka Piłsudskiego, który głosił, że: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Występy uczniów rozpoczął pokaz multimedialny, nawiązujący do najważniejszych wydarzeń z historii Polski, prezentowany przy dźwiękach naszego najstarszego hymnu narodowego – Bogurodzicy, by oddać powagę i ważność wydarzeń, do jakich nawiązywała cała uroczystość. Uczniowie przypomnieli co cenniejsze fakty związane z naszą ojczyzną, przepięknie wydeklamowali ustępy z poezji wieszczów i brawurowo odśpiewali pieśni patriotyczne. Występy chóru, który w tym roku zasiliły szeregi pierwszaków, wzbudziły powszechny podziw i uśmiech, gdy w wykonaniu maluchów cudownie zabrzmiała „ Niepodległość”. O przysłowiową „gęsią skórkę” przyprawiła natomiast wszystkich płomienna recytacja „Reduty Ordona” w interpretacji Jakuba Politańskiego, a łezkę wzruszenia wzbudziła „Inwokacja”, zaprezentowana przez Maję Kaczmarek z czwartej klasy. Uczniowie klas siódmych pokazali się w dwóch tańcach narodowych: polonezie i mazurze, które wykonali w przepięknych strojach staropolskich, by podkreślić narodowy charakter uroczystości. Nasi uczniowie zaprezentowali się naprawdę godnie, bo i występujący, i słuchający zachowali powagę i nastrój odpowiedni do prezentowanych treści. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Nad przygotowaniem uroczystości pieczę sprawowały panie: Katarzyna Głębiewska, Elżbieta Chęcińska, Monika Itczak, Agnieszka Janiszewska – Wypych oraz Alina Witczak, przygotowująca dekorację i nasi kochani „wuefiści”, zawsze dbający o przygotowanie sali do występów teatralnych. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

[widgetkit id=242]