161121 niepodleglosc

161121 niepodleglosc

We wtorek 15 listopada spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na swoistego rodzaju lekcji historii – prowadzonej przez panią Elżbietę Chęcińską – ukazującej drogę naszego kraju do niepodległego bytu. Spotkanie to poprzedzone zostało szeregiem działań budujących uczniowski patriotyzm, a będących elementem projektu patriotycznego. Część z nich zobaczyliśmy właśnie we wtorek, czcząc tym samym Święto Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpoczął mazur zatańczony przez uczniów klas szóstych, przygotowanych przez panią Agnieszkę Janiszewską – Wypych. Następnie obejrzeliśmy wzruszające przedstawienie w wykonaniu członków koła teatralnego „Bajolandia” prowadzonego przez panią Katarzynę Głębiewską. Zostało ono upiększone wspaniałym wykonaniem pieśni legionowych przez zespół wokalny pod kierunkiem pani Moniki Itczak. Dużą okrasą były także pieśni patriotyczne wykonane przez dziewczynki, w których miłość do śpiewu zaszczepiła pani Bożena Jędryszczak – Charuba.

Na tym wzruszającym spotkaniu patriotycznym rozstrzygnięto także konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą II Wojny Światowej. Przedstawiamy jego wyniki:

  • I miejsce: Karolina Dobosz, Maja Majewska, Weronika Swodczyk VIa,
  • II miejsce: Jakub Drewniak VIc
  • III miejsce: Adam Wielgórka, Filip Wrona, Maja Słomian i Olga Kotusiewicz VIa.

Na sam koniec pani Iwona Górawska zachęciła do obejrzenia prezentacji multimedialnej o Towarzystwie Patriotycznym ,,Kresy”, które organizuje akcję charytatywno- patriotyczną ,,Święty Mikołaj na Wileńszczyźnie”. Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zbierają słodycze, maskotki i artykuły szkolne, które przewiezione zostaną w grudniu do polskich przedszkoli i szkół na Wileńszczyźnie. Prezentacja multimedialna relacjonowała przebieg pierwszej akcji, która odbyła się w 2014 roku z udziałem naszej szkoły.

[widgetkit id=129]