180524 szachy

180524 szachy

Zakończyła się rywalizacja w Turniejach XXVI Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy  w Szachach. Czwarty, ostatni Turniej  odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej Nr 9 w Częstochowie.
Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 123 zawodników  rywalizujących w dwóch grupach rozgrywkowych (grupa klas 0-4 i grupa klas 5-7). Zawody rozegrano na dystansie 9 rund tempem 15 minut na zawodnika. Do rywalizacji przystąpiło ośmioro naszych reprezentantów, którzy rozegrali bardzo udane partie.

W grupie starszej Emilia Egeman zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt.
Wśród chłopców Kamil Sroka zajął trzynaste miejsce.
W młodszej grupie punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobyli:
Daniel Erdman ( 30. miejsce), Filip Pluciński ( 33.), Adrian Maszewski ( 35.) i Mikołaj Sypek (46.). Debiutant w zawodach Grand Prix – Jakub Grabowski, zajął 62. miejsce, a rywalizację na 69. miejscu ukończył nasz najmłodszy reprezentant – Mateusz Nawrocki.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:
grupa klas  0-IV: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2613/
grupa klas  V-VII: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_2614/

Świetnym występem Emilia Egeman zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dziewcząt cyklu Grand Prix i została Mistrzynią Częstochowy!
Trofeum odbierze 9 czerwca w trakcie ceremonii zakończenia XXVI Edycji Grand Prix.

[widgetkit id=329]