W dniach od 02 do 08 listopada br. w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy, odbędzie się głosowanie na zweryfikowane zadania o charakterze ogólnomiejskim i dzielnicowym. Zgłoszono kilka ważnych projektów, które zostały pozytywnie zweryfikowane i poddane pod głosowanie:

 • „Przebudowa boisk przy SP29” – projekt o charakterze ogólnomiejskim, numer projektu 506.
 • „Plac rekreacji ruchowej przy szkole” – projekt o charakterze dzielnicowym, numer projektu 214.
 • „Pracownia terminalowa w Gimnazjum 14” – numer projektu 213.
 • „Ławki przed szkołą” – numer projektu 211.
 • „Ławki na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie” – numer projektu 155.

W związku z tym bardzo prosimy Państwa o wzięcie czynnego udziału w głosowaniu, ponieważ jest to ważne dla rozwoju i bezpieczeństwa Waszych dzieci podczas zajęć edukacyjnych oraz dla rozwoju rekreacji ruchowej mieszkańców dzielnicy Grabówka.

Zasady głosowania:

 1. Prawo głosowania mają osoby, które ukończyły 13 rok życia.
 2. Głosujemy za pomocą Karty do głosowania (którą można pobrać w szkole), bądź drogą internetową (www.konsultacje.czestochowa.pl).
 3. Na projekty o charakterze dzielnicowym można oddać łącznie 10 punktów, dlatego prosimy o przemyślany ich podział. Na projekt o charakterze ogólnomiejskim oddajemy 10 punktów.
 4. Karty do głosowania po wypełnieniu należy wrzucić do urny mieszczącej się w Gimnazjum nr 14-siedzibie Rady Dzielnicy Grabówka w dniach roboczych w godz. 16.00 – 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 12.00.
 5. Na projekt o numerze 214, 213, 211, 155 głosują tylko mieszkańcy dzielnicy Grabówka, zamieszkali przy następujących ulicach: Beskidzka, Biała, Dawna, Dedala, Dzierżonia, Flisacka, Gminna, Goździków, Gruntowa, Heraklesa, Ikara, Irysowa, Jabłonowa, Kalinowa, Kiepury, Kolarska, Kosów, Kredowa, Krzemienna, Ligii, Luba, Modra, Odrodzenia, Pawia, Podgórna, Radomska, Rybacka, Skwerowa, Spartakusa, Spartańska, Średnia, Św. Pawła, Św. Kaspra Del Bufalo, Św. Rocha od nr 182 do końca, Tęczowa, Tokarzewskiego – Karaszewicza, Ukryta, Winicjusza, Wiolinowa, Zakopiańska, Zatokowa, Żurawia.
 6. Na projekt o numerze 506 głosują wszyscy mieszkańcy Częstochowy.

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w głosowaniu na w/w projekty ku radości naszych dzieci i Was samych.