201110 mLegitymacja

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować Państwa, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie programu mLegitymacja szkolna. Dzięki temu uczniowie SP nr 29 nie będą musieli już nosić tradycyjnego dokumentu jakim jest legitymacja szkolna. Od teraz legitymacja będzie się wyświetlać na ekranie smartfona naszych podopiecznych. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią.  Pokazując mLegitymację dziecko potwierdzi, że jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 29, skorzysta z ulg i zwolnień.

Aby uruchomić mLegitymację należy:

1) Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji  [pobierz]. Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły.

2) Wysłać na adres sekretariatu sp29@edukacja.czestochowa.pl  jako załącznik zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG lub JPEG w rozmiarze do 5 MB, podpisane w nazwie pliku imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.

3) Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin.

4) Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego uruchomić System na urządzeniu.

5) Aby anulować (utrata telefonu, niepoprawnego działania, utrata tożsamości, rezygnacja z usług) mLegitymacje należy pobrać, wypełnić i dostarczyć wniosek do sekretariatu [pobierz]

Poniżej udostępniam Państwu bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji. „Kreator zdjęć do mLegitymacji” dostępny jest na stronie www: passport-photo.online/pl

Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie SP nr 29. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartfonem) na dowolnym tle. Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Z wyrazami szacunku,
Iwona Nędzyńska-Mól
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29

Procedura udostępniania mLegitymacji  (POBIERZ)

Instrukcja instalacji mLegitymacji dla uczniów  (POBIERZ)

Regulamin usługi mLegitymacja szkolna w Aplikacji mObywatel (www)

Kreator zdjęć do mLegitymacji – instrukcja (POBIERZ)