171215 policjant

171215 policjant

We wtorek 12 grudnia częstochowscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z  grupą najmłodszych uczniów naszej szkoły.

St. sierż. Beata Witos i sierż. Małgorzata Makles informowały dzieci, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika. Policjantki uświadamiały również dzieci, dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne, by zachować bezpieczeństwo na drogach.

St. asp.  Wojciech Bożek, wraz ze swoim czworonożnym partnerem, owczarkiem belgijskim Azą, uczył dzieci prawidłowych zachowań w kontakcie z agresywnym psem. Zaprezentował bezpieczną postawę „żółwia”, która pozwala uniknąć pogryzienia.

Uczniowie chętnie wysłuchali prelekcji, a na zakończenie z dużym zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez policjantów. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali upominek w postaci długopisu.