Autor: Ewelina Brodzińska

— — — — — — — — — — — — —

05. grudnia br. delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości miejskiej upamiętniającej 156 rocznicę urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Obchody rozpoczęły się  uroczystą zmianą warty honorowej przed pomnikiem Marszałka na Placu Biegańskiego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Po wysłuchaniu wystąpień okolicznościowych i złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbyła się defilada klas mundurowych pododdziałów Korpusu Kadetów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Na zakończenie w Sali Reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego odbył się spektakl uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów, pod tytułem „Spadkobiercy Niepodległości – Władysław Adamus”.

Naszą szkołę w czasie uroczystości reprezentowali: Gabriela Gołębiewska, Laura Olszewska, Zofia Pacud i Mikołaj Sypek.