181114 wyjscia

181114 wyjscia

W jesienne soboty dość liczna grupa uczniów wraz z opiekunami naszej szkoły (Panią Ewą Krajewską, Panią Barbarą Rek) wyruszyła na rajdy, złazy i marsze organizowane przez Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie. Wzięliśmy udział w następujących wyjściach:

  1. XVIII Międzyszkolne Marsze na Orientację „Inomania 2018”,
  2. LXV Złaz Turystyczny „Pieczenie Ziemniaka”,
  3. XXV Oddziałowy Zlot Pieszo – Rowerowy „Barwy Jesieni”,
  4. LXV Marsze na Orientację „Jesienne MnO 2018”.

Celem powyższych spotkań była popularyzacja wędrówek pieszych, poznawanie walorów przyrodniczych, krajoznawczych i historycznych zwiedzanych miejsc okolic Częstochowy, promocja zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie więzi turystycznych wśród uczestników. W czasie wędrówki z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka zajęliśmy I miejsce w akcji sprzątania Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Po dotarciu na metę rajdu Sokole Góry w Olsztynie Teren „Suchego zalewu” mogliśmy odpocząć, zjeść samodzielnie upieczoną w ognisku kiełbasę oraz wziąć udział w „ziemniaczanych” konkursach, w których nasze dzieci zajęły miejsca na podium: Mikołaj Szczygiol (I miejsce w konkursie „na najbardziej okrągłego ziemniaka”), Anna Mielczarek (I miejsce w konkursie sprawnościowym).

W Marszach na Orientację uczniowie z mapą w ręku oraz pod czujnym okiem instruktora – Pani Grażyny Radomskiej – podążali szlakami tajemniczych lasów Blachowni oraz Lgoty Wielkiej zdobywając odpowiednie punkty, dzięki którym w przyszłości uzyskają odznaki turystyczne.

Dystans 15km przeszliśmy podczas Zlotu „Barwy Jesieni”. Była to trasa między Lubojenką, Mykanowem i Radostkowem. W Radostkowie czekało na nas ognisko oraz pieczenie kiełbasek i gorąca herbata. W czasie spotkania wzięliśmy także udział w loterii fantowej. Wspaniale zaprezentowaliśmy się w różnych konkursach z nagrodami: Kaja Oczkowicz (I miejsce w konkursie „Największy liść jesienny”).

Do zobaczenia wkrótce!

[widgetkit id=382]