161118 od

161118 od

Już drugi raz w tym roku szkolnym uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w warsztatach w magicznym świecie Osikowej Doliny w Koziegłowach. Miejsce to od zawsze było niezwykłą i odmienną częścią Jury. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali materialne zasoby osikowego drewna; z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę. Siłą męskich rąk powstało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, zabawki i różne inne dekoracje.

Właśnie tam nasi uczniowie mogli własnoręcznie wykonać wspaniałe, maleńkie arcydzieła. Były to osikowe sowy, jeże oraz bombki i choinki. Nad rękodziełem uczniów czuwały panie instruktorki, a nad kreatywnością wychowawców seniorka rodu Osikowej Doliny, niezapomniana i wspaniała Pani Zosia.

[widgetkit id=127]