Autor: Agnieszka Glenc

— — — — — — — — — — — — — —

6 grudnia 2022 to data, którą Społeczność Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie długo jeszcze będzie pamiętać. Podczas odbywającego się tu „Świątecznego tygla rozmaitości” każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  A atrakcji nie brakowało ani dla ciała, ani dla ducha. I jak na tygiel przystało, mieszały się tutaj potrawy wigilijne z rękodziełem artystycznym. Zapachy słodkiego piernika, goździków i cytrusów dopełniał kojący aromat siana, na którym w żłobie, leżało nowonarodzone dziecię. Wszystko to okraszone było cudownymi występami artystycznymi uczniów szkoły.  Nasi artyści zaprezentowali się podczas śpiewów chóralnych, występów solo, występów tanecznych, zaprezentowali krótką formę teatralną w języku angielskim. Nie zabrakło również pokazu mody świątecznej, a także występów laureatów konkursu kolęd. Było kolorowo, magicznie, wesoło i przepysznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia: uczniom, nauczycielom i rodzicom. Dzięki wspaniałej współpracy trzech najważniejszych filarów szkoły, jej efekty przerosły nasze oczekiwania i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Podziękowania kierujemy także do sponsorów: Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, firmy GO 4Robot, firmy Mawa oraz sklepiku szkolnemu GUCIO. Dziękujemy także Państwu Molis za udostępnienie szopki.

Imprezę koordynowały panie: Agnieszka Glenc i Katarzyna Swodczyk.