10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Członkowie koła teatralnego oraz koła wokalnego- przygotowani przez panie K. Głębiewską i A. Trąbską – zaprezentowali społeczności szkolnej część artystyczną krótko przedstawiającą drogę Polski do odzyskania niepodległości. Było patriotycznie: sala teatralna wypełniona została barwami naszych symboli narodowych, uczniowie wysłuchali pieśni legionowych, a nawet jednej z nich wspólnie się uczyli. Nauczyciel historii- pani Chęcińska wygłosiła też krótką prelekcję z wykorzystaniem mapy Polski z czasów rozbiorów. Nie zabrakło oczywiście odśpiewania hymnu państwowego, po wcześniejszym przypomnieniu dzieciom postawy obowiązującej podczas tej jakże ważnej okoliczności. Apel był dobrą okazją, by zastanowić się, jak ważna jest wolność ojczyzny…

[widgetkit id=15]