190218 koncert

190218 koncert

Tekst refrenu piosenki zespołu T.Love był motywem przewodnim koncertu w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Młodzież z dwunastu częstochowskich szkół podjęła się tematyki Polska-Ojczyzna i 8 lutego zaśpiewała utwory polskich rockowych wykonawców. Wśród najlepszych rockowych wokalistek były uczennice z naszej szkoły: Eliza Xerxa z klasy Vb oraz Natalia Tomzik z klasy VIIa. Uczennice zostały zaproszone przez Pana Piotra Skuzę, organizatora koncertu. Eliza zaśpiewała piosenkę „Wolność kocham i rozumiem” zespołu Chłopcy z Placu Broni, a Natalia „To co czujesz” Brygady Kryzys. Akompaniamentem był żywy zespół składający się z najlepszych muzyków. Byli to: Krzysztof Niedźwiedzki, Marek Makles, Jaromir Puszek, Marcin Adamus, Paulina Kula, Dariusz Zając oraz Piotr Skuza. Finałowym punktem programu było wspólne zaśpiewanie z Muńkiem jego piosenek. Młodzi wykonawcy wsparli swoimi głosami lidera T.Love w piosenkach „Wychowanie” oraz „Nie nie nie”. Po koncercie Muniek Staszczyk chętnie rozmawiał z fanami i podpisywał płyty. Do organizacji koncertu przyczynili się również rodzice z naszej szkoły. Pani Marzena Szyda-Tomzik i Pani Sylwia Starczewska zadbały o poczęstunek dla muzyków. Piękne fotografie dzięki uprzejmości Pana Marcina Itczaka.

[widgetkit id=419]