180412 wieczornica

180412 wieczornica

Umiłowanie „Niepodległej, Niepokornej co na imię Polska ma”! Walka o wolność, nawet za cenę życia, bez chęci do rozgłosów i zaszczytów – oto przesłanie wieczornicy, która odbyła się w naszej szkole 6 kwietnia. Świadkami przekazu historycznego byli Harcerze Szarych Szeregów, Żołnierze Armii Krajowej i osoby współpracujące ze Stowarzyszeniem Szarych Szeregów Oddział w Częstochowie oraz uczniowie naszej szkoły i rodzice. Swą obecnością zaszczycili nas: Druh Edward Szostak – Przewodniczacy Stowarzyszenia Szarych Szeregów Oddział Częstochowa wraz z małżonką Panią Jadwigą Szostak, Druh Jędrzej Moderski – Harcerz Szarych Szeregów, Żołnierz Armii Krajowej wraz z małżonką Panią Sabiną Moderską, Pułkownik Józef Sowa – Prezes Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę Niemiecką w Częstochowie, Panie Elżbieta Szostak, Agnieszka Szostak , Aleksandra Stępień oraz Pan Grzegorz Basiński. Swą obecnością uświetniła naszą wieczornicę Dyrekcja Szkoły – Pani Iwona Nędzyńska – Mól i Pani Beata Chmielarz. Zachwyciło nas ogromne zaangażowanie uczniów klas: I a, IV b, VII c oraz Koła Sympatyków Harcerzy Szarych Szeregów.

Wdzięczni i wzruszeni Kombatanci przesłali na ręce Dyrekcji podziękowanie.

Organizatorami uroczystości były: p. Maria Izabela Gadnicka, p. Bożena Jędryszczak – Charuba.

[widgetkit id=307]